Ревізор в Черкасирибоохороні
Діяльність головного управління Держрибохорони в Черкаській області перевіряє комісія Головрибводу. У зв’язку з чим, 16.07.2014р., в приміщенні Черкасирибохорони відбулася зустріч представників ГО Черкаської Самооборони Майдану Мохнара М. О. та Ходченка В. В. з начальником Держрибохорони в Черкаській області Дядиком Д. Ю. та головою комісії Орлом М. В.
В ході зустрічі були обговорені питання, актуальні для рибного господарства Черкаської області. Дмитро Дядик наголосив, що основною метою діяльності Черкасирибоохорони він бачить підняття продуктивності Кременчуцького водосховища, вивід обсягів риби, що виловлюється промисловими підприємствами із тіні, впорядкування діяльності культурних рибних господарств. За його словами, сьогодні промисловики та підприємства, які займаються риборозведенням, показують тільки близько половини від реального вилову, а забезпечення потреб в рибній продукції виконується в обсягах, що не перевищують 70% від необхідного.
Громадські активісти озвучили своє бачення причин недостатньо ефективної роботи органів рибоохорони. Це, на їх думку, насамперед обмежене матеріально-технічне забезпечення. Не секрет, що більшість державних рибінспекторів виконують свою роботу на власному автотранспорті і плавзасобах, а постачання паливно-мастильних матеріалів практично відсутнє. Про яку охорону водних біоресурсів може йти мова при такому положенні.
Голова комісії Головрибводу Орел М. В. повідомив, що перевірка діяльності Черкасирибоохорони здійснюється на основі порівняльного аналізу показників рибоохоронної роботи за попередній та поточний роки.
На думку діячів Самооборони, практика такої оцінки є неправомірною, оскільки так звані ″показники″ часто не відповідають дійсності, створюються штучно. Потребують уточнення і деякі нормативні акти, з чим погодився і представник Головрибводу.
Начальник Держрибохорони в Черкаській області при цьому наголосив, що навіть при попередній владі в рибній галузі спостерігався відхід від оцінки роботи за ″показниками″, про що були видані відповідні нормативні акти.
Загалом, висновки про результати рибоохоронної роботи Черкаського управління будуть зроблені дещо пізніше. А про їх зміст, сподіваємось, буде проінформовано громадськість.
В ході зустрічі обговорювалась і роль громадських об’єднань у проведенні заходів, спрямованих на охорону та відтворення водних біоресурсів, реформування рибної галузі. Сторони дійшли висновку про важливість та необхідність плідної співпраці.
Представники Самооборони прийняли рішення звернутись до вищого керівництва Держрибагенства України з пропозиціями щодо реформування рибної галузі. Про результати звернення буде повідомлено окремо.
Татьяна Ходченко
|