Четверг, 25.04.2024, 07:33
 
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Турист · RSS
Меню сайта
Категории каталога
Ловля рыбы [16]
О ловле рыбы.
Снасти [23]
Все о рыбацких снастях.
Интересные истории [5]
Авторские истории о рыбалке
Водный транспорт [2]
Лодки, моторы,...
Водоемы/обитатели [6]
Указываем водоем, что водится, сколько стоит, что ловилось...
Разное... [11]
Все что не вошло в категории выше.
Законы, указы, правила... [24]
Правовая сторона вопрова.
Наш опрос
Что на сайте для Вас важнее?
Всего ответов: 795
 Каталог статей
Главная » Статьи » Рыбалка » Законы, указы, правила...

Правила любительского и спортивного рыболовства. Часть 4.
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 448 6 квітня 1998 р.

ПОРЯДОК
справляння плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету України
№ 448 6 квітня 1998 р.

1. Цей порядок визначає правила справляння плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, що державною власністю.

2. До спеціального використання належать види користування водними живими ресурсами (за винятком любительського спортивного рибальства у водоймах загального користування), що здійснюється з вилученням (добуванням, збиранням тощо) з природниго середовища.

3. Спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюється підприємствами, установами, організзаціями та громадянами (далі – користувачами) за наявності дозволів та за відповідну плату.

4. Плата за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів не справляється з:
користувачів, використовують рибні та водні живі ресурси для дальшого відтворення, втому числі штучного, інтродукції, акліматизації та реакліматизації, а також тих, що здійснюють вилучення риби та інших водних живих ресурсів час проведення науково-дослідних, контрольних, меліоративних та інших ловів, пов’язаних з природоохоронною діяльністю, поліпшення довкілля, а також ловів, пов’язаних з проведенням дослідно-конструкторських робіт створення нових конструкцій знарядь лову;
спеціальних господарств, що займаються розведенням та вирощуванням рибних та інших водних живих ресурсів у переданих у користування водних об’єктах.

5. Розмір плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів, визначених Каінетом україни, квоти вилову.
Плата за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів – це сума авансового платежу за одержання користувачами квот вилову в 5 відсотків вартості квоти, щоквартальна плата за фактичний вилов рибних та інших водних живих ресурсів зменшенням на суму авансового платежу витрат на здійснення в попередні періоди рибоводно-меліоративні роботи та роботи з відтворення рибних та інших водних живих ресурсів.
У разі спеціального використання рибних та інших водних живих ресурсів, для яких не встановлено (квоти) на спеціальне використання, а також коли вилов зазначених ресурсів здійснюється без квотування в межах загального розмір плати обчислюється на основі нормативів плати та фактичних обсягів вилову у звітному періоді. В таких випадках плата справляється щоквартально.

6. Справляння плати здійснюється після отримання в установленому порядку користувачами квот на спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.
Квоти визначаються Держкомрибгоспом шляхом поділу на частки користувачами.

7. У разі неповного використання квоти вилову рибних та інших водних живих ресурсів внесена за них авансова плата не повертається.
Якщо неповне використання квоти пов’язано стихійним лихом та іншими обставинами, що виникли не з вини користувачів, плата за невикористану зазначених причин частку квоти не справляється.

8. Внесення плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів не звільняє користувачів сплати штрафів та відшкодування збитків, заподіяних унаслідок порушення вимог законодавства.
За перевищування квоти вилову користувачі несуть відповідальність згідно з правилами рибальства.

9. плата за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів у межах установлених (квот) відноситься на витрати виробництва.

10. Плата за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів зараховується до Державного бюджету України.
Порядок справляння визначається інструкцією про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

11. Платники несуть відповідальність за повноту обчислення своєчасне внесення до бюджету плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

12. Контроль за довстовірністю звітних даних про обсяги використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюють органи рибоохорони Держкомрибгоспу.

13. Контроль за обчісленням внесенням плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюють державні податкові та органи рибоохорони Держкомрибгоспу.
Нормативні плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету України 6 квітня 1998 року № 449

 

 


ВИД РЕСУРСІВ Нормативи плати у долларах США за 1 тонну (сплачується у національній валюті України за офіційним курсом Національного банку на день сплати)
Внутрішні водойми, вклю чаючи прісноводні лимани
Амур білий 27,10
Берш 14,40
Білизна 34,50
Верховодка (уклія) 1,94
В’юн 11,60
Йорж 7,00
Карась 8,80
Клепець 9,80
Краснопірка 9,50
Лин 12,60
Лящ 19,00
Окунь 15,20
Підуст 18,40
Плоскирка 9,10
Рибець 19,20
Сазан 21,10
Синець 11,30
Сом 39,50
Судак 27,40
Товстолоб 32,50
Тарань (плітка) 9,20
Тюлька 1,69
Чехоня 19,00
Щука 23,90
В’язь 15,00
Інші види риб 1,80
Раки 21,20
Чорне та Азовське море,  включаючи солоні озера та лимани
Атерина (піщанка) 1,85
Барабуля 9,90
Бичок 7,80
Гостроніс 26,50
Камбала калкан 21,10
Камбала глоса 12,90
Катран акула 10,20
Кілька чорноморська 1,81
Лобан 37,20
Луфар 25,40
Мерланг (пікша) 10,70
Морський кіт 5,70
Морська лисиця 4,10
Осетр російській 118,40
Севрюга 118,40
Піленгас 33,50
Пузанок 28,10
Сарган 17,10
Сингіль 37,50
Оселедець дунайський 37,10
Оселедець керченський 28,00
Скумбрія чорноморська 26,80
Ставрида чорноморська 20,10
Хамса азовська 4,77
Хамса чорноморська 3,98
Тюлька 1,69
Форель 20,00
Інші види риб 1,50
Креветки 23,10
Мідії 12,30
Рибець 19,20
Тарань 9,20
Чехоня 19,00
Судак 27,40
Рапана 7,80
Водорості: зостера 0,70
філофора 3,90
цистозіра 3,10


ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ №123 25 січня 1996 року.

Про затвердження порядку справляння плати за спеціальне
використання диких тварин (витяг)

25 січня 1996 року №123.

Встановити, що розмір шкоди, заподіяної внаслідок понадлімітного, самовільного або іншого незаконного використання чи знищення тварин (з числа видів (груп), наведених у Тимчасовому порядку справляння плати за спеціальне використання диких тварин, обчислюється шляхом збільшення встановлених нормативів за спеціальне використання у п’ять разів.

Тимчасовий порядок справляння плати за спеціальне використання диких тварин.

1. Цей поядок визначає правила справляння плати за спеціальне використання диких тварин, наведені у Тимчасових нормативах плати за спеціаьне використання диких тварин (крім мисливських тварин, рибних запасів, видів тварин, занесених до Червоної книги України), що додаються.

2. Плата за спеціальне використання диких тварин справляється з підприємств, установ, організацій та громадян, за винятком:
наукових установ та організацій, окремих науковців України, здійснюють використання диких тварин у наукових цілях, а також іноземних юридичних та фізичних осіб, залучаються для спільних наукових досліджень, погоджених з центральними органами державної виконавчої влади;
державних зоологічних парків та інших установ організацій, здійснюють використання диких тварин у виховних цілях, а також з метою штучного утримання чи розведення;
підприємств, установ, організацій та громадян, у встановленому законодавством порядку проводять регулювання чисельності диких тварин з метою охорони здоров'я безпеки населення, відвернення заподіяння шкоди навколишньому природному середовищі народному господарству.

3. Розмір плати за спеціальне використання диких тварин обчислюється на підставі доведених підприємствам, установам, організаціям громадянам (дозволених обсягів) спеціального використання диких тварин та нормативів плати, визначених у додатку.

4. Видача дозволів на спеціальне використання диких тварин здійснюється Мінекобезпеки за наявності заявки підприємства, установи, організації та громадянина, а також документа, що засвідчує внесення плати.
Окремим науковцям дозволи на спеціальне використання диких тварин у наукових цілях видаються лише на підставі заявок, погоджених з відповідними науковими установами організаціями.

5. У разі коли визначені у виданих дозволах обсяги використання диких тварин повністю або частково не були використані платником, внесена за них плата не повертається.

6. Плата за спеціальне використання диких тварин зараховується до бюджету.
Порядок внесення плати визначається інструкцією, що затверджується Мінекобезпеки та Мінфіном.

7. Контроль за достовірністю звітних даних про обсяги використання диких тварин здійснюють органи Мінекобезпеки.

8. Контроль за обчисленням внесенням плати за спеціальне використання диких тварин здійснюється державними податковими інспекціями разом з органами Мінекобезпеки.
Види, групи тварин Одиниці вимірювання Тимчасовий норматив плати у долларах США (сплачується у національній валюті України за офіційним курсом Національного банку на день сплати)
 ВОДНІ  БЕЗХРЕБЕТНІ
Гамарус річковий морський за 1 кг живої ваги 0,1
Дафнія, моїна, циклоп - // - 0,1
Мотиль великий - // - 0,15
Мотиль дрібний - // - 0,09
Каретра - // - 0,07
Трубочник - // - 0,12
Артемія саліна (рачки) - // - 0,15
Артемія саліна (яйця) - // - 0,3
Коловертки - // - 0,05


Інструкція про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання

Затверджено
Наказ Держкомрибгоспу України
28.10.98 № 154
Зареєстровано в Мінюсті України
7.06.99 № №357/3650

1. Загальні положення.

1.1 Ця інструкція визначає порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання у рибогосподарських водних об'єктах або їх ділянках загальнодержавного значення підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами України – користувачами.
Штучне розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання здійснюється без забирання води та скидання використаних (стічних) вод на рибогосподарських водних об'єктах, з метою підвищення їх біопродуктивності шляхом спрямованого формування видового складу та запасів водних живих ресурсів і раціонального використання туводних видів.
З цією метою використовують, як правило, рибогосподарські водні об'єкти або їхні ділянки з низькою природною біопродуктивністю, заселені переважно широко розповсюдженими та малоцінними для рибництва видами водних живих ресурсів.
1.2 Дія цієї інструкції не поширюється на:
1.2.1 Рибогосподарські водні об'єкти рибницьких господарств (риборозплідники, нерестово-вирощувальні, товарні, лиманні), що побудовані та функціонують спеціально з метою товарного рибництва.
1.2.2 Штучно створені рибогосподарські водні об'єкти (котловани, канали, кар'єри, ставки тощо), що наповнюються виключно талими, дощовими, грунтовими, дренажними, артезіанськими, скидними іригаційними водами.
1.2.3 Рибогосподарські водні об'єкти, що перебувають у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
1.3 Основні терміни, які використовуються у цій Інструкції:
Режим рибогосподарської експлуатації (надалі – Режим) – встановлена на відповідний термін сукупність вимог та заходів щодо строків лову, кількості знарядь та засобів лову, обсягів вилучення, випуску водних живих ресурсів, регламентації любительського і спортивного рибальства, раціонального використання туводних видів тощо, виконання яких забезпечує оптимальне використання водних живих ресурсів у рибогосподарському водному об'єкті або його дільниці.
Садок – пристрій для утримання та вирощування водних живих ресурсів побудований з металевих, синтетичних, інших сітчастих та їм подібних матеріалів і закріплений до стаціонарних наземних або плавучих споруд.
Туводні види водних живих ресурсів (надалі – туводні види) – види водних живих ресурсів – представники місцевої фауни, які перебували (перебувають) у рибогосподарському водному об'єкті до початку їх спеціального використання, зокрема – штучного розведення, вирощування та використання.

2. Порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання.

2.1. Для здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання юридичній або фізичній особі потрібно подати до Головного управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства Держкомрибгоспу України (надалі – Головрибвод) погоджені державним органом рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт:
2.1.1 Заявку щодо затвердження Режиму (додаток 1).
2.1.2 Режим (додаток 2), погоджений з Рескомприроди Автономної Республіки Крим, держуправлінням екобезпеки в тій області, в зоні діяльності якої перебуває рибогосподарський водний об'єкт.
2.1.3 Документи, що підтверджують право юридичної або фізичної особи на здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання.
2.2 Державний орган рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт, погоджує Режим протягом місяця з моменту його отримання від заявника.
Якщо державний орган рибоохорони не погоджує Режим, то він у місячний термін направляє заявнику повідомлення про відмову.
2.3 Режим розробляється науковою установою, організацією на замовлення юридичної або фізичної особи. Основою для підготовки Режиму є біологічне обгрунтування, яке повинно містити:
2.3.1 Загальну характеристику рибогосподарського водного об'єкта:
- методики, за якими здійснювались дослідження;
- гідрологічний та гідрохімічний режим;
- умови існування, чисельність (запаси), в тому числі і молоді, видовий, розмірно-ваговий, віковий склад водних живих ресурсів, їх конкуренти тощо;
- склад водних рослин, зоопланктону, бентосу тощо, їх біомаса, а також ефективність використання кормової бази.
2.3.2 Пропозиції щодо раціонального використання водних живих ресурсів, проведення рибницьких робіт – обсяги, місця, строки випуску водних живих ресурсів тощо.
2.3.3 Наявність у рибогосподарському водному об'єкті видів рослин і тварин,занесених до Червоної книги України, та ендемічних видів.
2.3.4 Заходи з недопущення погіршання стану рибогосподарського водного об'єкта, а також запобіжні заходи зі зменшення чисельності або знищення цінних та рідкісних видів водних живих ресурсів.
2.3.5 Обсяги (ліміти) вилову туводних видів водних живих ресурсів.
2.3.6 Кількість знарядь та засобів лову, їх характеристика.
2.3.7 Строки заборони на лов туводних видів водних живих ресурсів.
2.4 Головрибвод у місячний термін після отримання розглядає подані документи і затверджує Режим відповідного водного об'єкта або його ділянки.
Термін дії Режиму визначається органом, який його розробляє, але становить не більше ніж десять років, після чого розробляється новий Режим за порядком, який викладено в цій Інструкції.
Режим видається користувачу або його представнику за дорученням і документами, які засвідчують його особу, або надсилається поштою рекомендованим листом.
Користувач, якому видано Режим, має одноосібне право на спеціальне використання водних живих ресурсів у цьому водному об'єкті або його ділянці.
Режим зберігається у користувача. Передавання його іншим юридичним або фізичним особам забороняється.
2.5 Якщо Головрибвод не затверджує Режим, то він у місячний термін направляє заявнику повідомлення про відмову.
2.6 Для внесення змін і доповнень до чинного Режиму користувачу потрібно подати до Головрибводу біологічно обгрунтовані науковою установою, організацією пропозиції, погоджені тим державним органом рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт, Рескомприроди Автономної Республіки Крим, держуправлінням екобезпеки в тій області, в зоні діяльності якої перебуває рибогосподарський водний об'єкт.
Головрибвод у місячний термін розглядає подані документи і затверджує зміни і доповнення до Режиму.
Якщо Головрибвод не затверджує зміни і доповнення до Режиму, то він у місячний термін направляє заявнику повідомлення про відмову.
2.7 Штучне розведення, вирощування, випуск водних живих ресурсів, а також проведення меліоративних робіт тощо виконуються користувачем згідно з Режимом та Інструкцією про порядок проведення робіт з відтворення водних живих ресурсів, затвердженою наказом Держкомрибгоспу України від 21 вересня 1998 року № 126 та зареєстрованою в Мін'юсті України 19 листопада 1998 року за № 735/3175.
Використання водних живих ресурсів здійснюється з дотриманням вимог Режиму та Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання, здачі, реалізації та звітності про обсяги вилову водних живих ресурсів, затвердженої наказом Держкомрибгоспу України від 27 лютого 1998 року № 28 та зареєстровано в Мін'юсті України 30 квітня 1998 року за № 284/2724.
2.8 Охорона водних живих ресурсів здійснюється користувачем.
2.9 Контроль за виконанням Режиму здійснюється державним органом рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт, та іншими уповноваженими державними органами.

3. Призупинення дії та скасування Режиму.

3.1 Дію Режиму може бути призупинено на десятиденний термін державним органом рибоохорони у разі:
3.1.1 Порушення користувачем вимог цієї Інструкції.
3.1.2 Порушення користувачем вимог Режиму.
3.1.3 Різкого погіршення стану запасів водних живих ресурсів у рибогосподарському водному об'єкті.
3.1.4 Надходження вимоги щодо припинення або обмеження спеціального використання водних живих ресурсів від Держкомрибгоспу, Мінекобезпеки, інших органів (Державної санітарно-епідемологічної служби України, Державної ветеринарної медицини Мінагропрому, адміністрації природно-заповідної установи, спеціально уповноважених органів державного управління і контролю у галузі охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів).
3.2 Призупинення дії Режиму здійснюється шляхом його вилучення. При цьому у двох примірниках складається акт довільної форми, де вказуються причини вилучення, та видається припис про усунення виявлених порушень – з обов'язковим повідомленням того державного органу рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт.
Рішення щодо поновлення дії Режиму приймається протягом трьох днів після розгляду матеріалів справи державним органом рибоохорони, в зоні діяльності якого перебуває рибогосподарський водний об'єкт.
Дія Режиму відновлюється після виконання вимог припису, з обов'язковим інформуванням державного органу рибоохорони, який видав припис.
3.3 У разі систематичного (неодноразового) порушення користувачем вимог цієї інструкції та Режиму Головрибвод може скасувати останній. Скасування Режиму здійснюється шляхом його вилучення. При цьому складається акт (два екземпляри) довільної форми, де вказуються причини вилучення.
3.4 Скасування режиму не позбавляє користувача від зобов'язань щодо відшкодування збитків, завданих у наслідок порушення законодавства.

4. Права, обов'язки та відповідальність користувачів.

4.1 Користувач має права, передбачені чинним законодавством України, цією Інструкцією і Режимом.
4.2 Користувач зобов'язаний дотримуватись вимог цієї Інструкції і Режиму й несе відповідальність , визначену законодавством України, за їх порушення.
Користувач має право оскаржувати дії посадових осіб у порядку, передбаченому чинним законодавством України, у разі призупинення Режиму або його скасування.

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВA АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ №99 від 9 квітня 2003р. Київ

Про внесення змін і доповнень до Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх вико-ристання


З метою стимулювання робіт з рибництва на ізольованих рибогосподарських водних об'єктах та приведення нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики України у відповідність до вимог чинного законодавства

                                                      НАКАЗУЮ:

1. Внести до Інструкції про порядок здійснення штучного розведення вирощування водних живих ресурсів та їх використання, затвердженої наказом Держкомрибгоспу України від 28.10.98 № 154 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.06.99 за № 357/3650, такі зміни та доповнення:
1.2 доповнити підпунктом 1.2.4, виклавши його в такій редакції:
"1.2.4. Природні або штучно створені водні обєкти площею до 5 гектарів";
у пункті 2.1 слова "Держкомрибгоспу України" виключити; абзац другий пункту 2.7 виключити;
у підпункті 3.1..4 пункту З.І слова "Держкомрибгоспу, Мінекобезпеки, Мінагропрому" замінити словами "Укрдержрибгоспу, Мінекоресурсів, Мінагрополітики";
у додатку 1 слова "Державного комітету рибного господарства України" виключити. .

2. Державному департаменту рибного господарства (Алимов С.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Державного департаменту рибного господарства Алимова С.І.
 
Міністр С.Рижук



Источник: http://www.rybalka.com/articles/view/10/
Категория: Законы, указы, правила... | Добавил: ukraine-fish (08.01.2012) | Автор: ukraine-fish
Просмотров: 1517 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0